Únor 2012

O dokonalosti duchovních lidí

11. února 2012 v 8:45 | Jamajka
Na sociální síti dostávám kapky duchovních lidí. V jaké souvislosti? Od mnoha lidí, kteří se řadí do společnosti "duchovních lidí", se ke mě v poslední době tlačí jejich neduhy (kouření, alkohol, léky, káva a ostatní drogové součásti dnešního systému). Od Zuzanky se mi dostalo políčku, že i ona je přeci člověk a kouření je vlastně něco, co ji udržuje v normálu, jinak by jí nervy v práci "cákly" a nebyla by schopná normálně pracovat. Tedy tak jsem to pochopila. Zde přikládám její odpověď na mou otázku: http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=995%3Apravda-o-dokonalosti&catid=1%3Ao-pravdach&Itemid=66&fb_source=messagejavascript:mctmp(0);

Zde tedy je moje odpověď, která mi přicházela při čtení jejího článku.

Není to otázka způsobu života. Žijeme v systému, do kterého jsme se nechali vtáhnout, aniž jsme to tušili. Ale to je otázka tisíců let, které tady lidstvo žije. Prostě jsme se nechali "opít" rohlíkem. Zkrátka - systém nás má všechny pěkně v hrsti.
Pokud si lidé, kteří se řadí k duchovním, dají alkohol, cigarety, kávu a jiné drogy, nemají duchovní zážitky, ale drogovou závislost, která vyvolává scestné duchovní zážitky.
Pokud se takzvaný léčitel oddává těmto drogovým dýchánkům, nabírá negativní energii, kterou předává i léčenému. Proto léčený nenabere to, co by měl nabrat, ale zapadne ještě hlouběji do svých problémů. A oni rádoby léčitelé si berou za léčení, výklad karet, výklad osudů a podobně peníze, což už s duchovnem vůbec nesouvisí. To už se stává zlodějem. Může namítnout, že přece nemá jinou práci, žije pouze z toho, co mu lidé dají. Ale kdo říkal, kdo mu nakázal, že se má tímto způsobem živit. Je to přece "normální" člověk, tak může jít také do továrny, jako spousta jiných lidí.

Dostali jsme krásné tělo, my si ho nevážíme a vlastně mu těmito závislostmi ubližujeme. Že pak máme duchovní zážitky? Tak ruku na srdce, jsou to opravdu duchovní zážitky???? Odpovězte si každý sám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Pokud bychom neužívali drogy, necpali se masem, dožilo by se naše tělo o hodně více let, neměli bychom zhoubné nemoci a podobně.

Toto je pouze a jen můj vlastní názor. Můžete nesouhlasit, můžete se vztekat jak chcete, ale to je vše, co můžete. Protože je to jen a jen váš problém Smějící se.

Je to o hodně více složitější, než těchto pár slov. Mějst se moc krásně a začněte přemýšlet srdcem, na mozek se už vykašlete, jen a jen nám naše ego vsunuje své myšlenky, které vlastně nejsou naše a my se s nimi ztotožňujeme. Ale to už je námět na další článeček Smějící se.

Všem krásný den Iva Jamajka